АВТОЦИВІЛКА

Це обов'язковий вид страхування цивільно-правової відповідальності наземних транспортних засобів. Як правило, страховий поліс оформлюють на 1 рік. Також розповсюджені «народні» версії назви цього поліса: «автоцивілка», «автогражданка» або «ГеОшка». Укладання договорів та реалізація полісів ОСЦПВ здійснюється відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Порядок оформлення полісів страхування, розмір страхових сум та методика розрахунків встановлені КабМіном України. Для страхових компаній законодавчо визначені спеціальні умови ліцензування. Мета ОСЦПВ — компенсація шкоди заподіяної життю та здоров'ю потерпілих в результаті ДТП та захисту майнових інтересів страхувальників — власників страхового поліса. Цей документ є договором страхування. Відсутність поліса тягне за собою штраф у межах 425-850 грн.

Illustration

ДІЇ ПРИ ДТП

1

Терміново повідомити про ДТП відповідний підрозділ Національної поліції України.

2

Проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси.

3

Вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди.

4

Невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати страховику повідомлення про ДТП, також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.

Illustration

ВАЖЛИВО

Водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком або МТСБУ аварійний комісар або експерт, а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна.

  • На які транспортні засоби поширюється ОСЦПВ?

    Обов'язковому автострахуванню підлягають:● легкові авто;● вантажні авто;● автобуси;● мотоцикли, моторолери;● причепи.Слід пам'ятати про те, що даний вид страховки можна оформити тільки на:— транспортний засіб, зареєстрований в Україні;— транспортний засіб, ввезений на митну територію України для тимчасової експлуатації та використання, з реєстрацією в інших країнах.

  • Перелік документів для оформлення ОСЦПВ

    ●Паспорт або водійське посвідчення;● Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт.);● ІПН код (ідентифікаційний податковий номер). 

  • Ціноутворюючі фактори страхування авто в Україні

    Усі автомобілісти хочуть застрахуватися дешево і зі знижками, але далеко не кожен розуміє звідки береться ціна на страхування авто. Ціноутворюючими факторами є:— характеристики транспортного засобу (об'єм двигуна, вантажопідйомність тощо);— місце реєстрації транспортного засобу (місто, де знаходиться МРЕВ, через який і реєструвався автомобіль);— водійський стаж;— термін дії договору (від 6 місяців до 1 року, а для нерезидентів і власників тимчасових, транзитних номерів є можливість оформлення на 15 днів і будь-яку кількість місяців до року);— рік випуску машини (вартість страховки може бути знижена за рахунок беззбиткової їзди);— сфера використання авто (в особистих або комерційних цілях, наприклад, таксі);— наявність пільг.
    Перш ніж купити поліс ОСЦПВ онлайн ми рекомендуємо правильно розрахувати ціну на дану послугу у Вашому конкретному випадку. Сьогодні це можна зробити через інтернет самостійно або довірити справу досвідченим фахівцям.
    Особам, які належать до пільгової категорії, додатково потрібно надати документи, що підтверджують цю інформацію. Так, пільга на страховий платіж в розмірі 50% надається:● учасникам війни;● нвалідам II групи;● постраждалим І і II категорії від Чорнобильської катастрофи;● пенсіонерам.
    Знижка для пільговиків 50% від страхового платежу поширюється тільки на автомобілі з об'ємом двигуна не більше 2500 см3. Авто має бути власністю особи, що відноситься до однієї з вищевказаних категорій, і виключно в його управлінні.

  • ДТП за участю забезпечених транспортніх засобів

    Водії, які мають діючі поліси обов’язкового страхування, за умови:
    — Відсутності травмованих (загиблих) людей;
    — Згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння;
    — Відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
    Мають право спільно скласти повідомлення про ДТП (європротокол). Після складення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про її настання.

    Оформити електронний європротокол можна тут: https://dtp.mtsbu.ua
    У разі оформлення документів за допомогою європротоколу, розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати 50 000 грн.

  • Поради водію

    — Не відмовляйтеся від тесту на алкоголь;
    — Зателефонуйте юристу;
    — Не поспішайте визнавати провину;
    — Будьте уважні до документів;
    — Фотографуйте;
    — «Ні!» усній домовленості.

ВІДГУКИ